تخفیف تابستانی


11 نکته مهم که باید قبل از خرید لوستر حتما بدانید تا بهترین نوع لوستر را خریداری کنیداگر می خواهید لوستر مناسب جهت منزل و محیط کار خود انتخاب نمایید شما بایستی موارد زیر را د رنظر بگیرید

 

 • 1-چرا و به چه هدفی میخواهید لوستر خریداری کنید و از لوستر استفاده نمایید؟
 • 2-لوستر را برای چه فضایی میخواهید استفاده نمایید.
 • 3-اگر هدف روشنایی هست لوستر باید چه فضایی را روشن نماید.
 • 4-سبک لوستر مورد نظر را انتخاب نمایید مثلا لوستر چوبی باشد یا لوکس باشد و یا (LED)ال ای دی.
 • 5- مبلغی که می خواهید برای لوستر هزینه نمایید .
 • 6-مساحت سقف مکانی که قرار هست لوستر در آن نصب و قرار داده شود.
 • 7-اگر هدف از خرید لوستر روشنایی نیست ایا سیستم روشنایی تعبیه شده است.
 • 8-ارتفاع سقفی که لوستر در ان نصب می شود.
 • 9-با توجه به جمیع شرایط ابعاد لوستر در نظر گرفته شود.
 • 10-نحوه نورپردازی لوستر به چه شکلی باشد.
 • 11-خرید لوستر از فروشگاه های معتبر و دارای مشاوره برای قبل خرید.


اکنون موارد فوق را برای شما مشتری گرامی که تصمیم به خرید لوستر دارید توضیح میدهیم
«لوستر»: معادل آن را «نور افشان» ساخته‌اند. این واژه از کنار هم قرار گرفتن اسم و بن مضارع فعل «افشاندن» ترکیب شده است. به دلیل آنکه تلفظ کلمه لاتین برای فارسی زبانان مشکل بود، تلفظ آن به طور ناخودآگاه تغییر کرد. این مسئله سبب کاربرد کلمه لاتین در بین مردم شد. اما معادل آن در زبان امروز به‌کار نمی‌رود به دلیل آنکه قرابت معنایی بین دو کلمه به خوبی درک نمی‌شود. فرهنگستان می‌توانست به جای این معادل از کلمه «چلچراغ» استفاده کند. این کلمه در زبان فارسی معادل کلمه «لوستر» است.

1-چرا و به چه هدفی میخواهید لوستر خریداری کنید و از لوستر استفاده نمایید؟
آیا کاربرد لوستر در منزل شما روشنایی است و یا صرفا یک وسیله تزیینی محسوب می شود که فقط زمان حضور مهمان به عنوان مکمل نوری مورد استفاده قرار می گیرد؟
امروزه با توجه به افزایش تصاعدی هزینه برق خانگی، بسیاری از شهروندان از نورهای موضعی و یا نورهای مخفی و نورهای فلورسنت برای تامین نور منزل استفاده می کنند. بسیاری از
منازل را دیده ایم که یک نور فلورسنت (مهتابی) به دیوار نصب شده و منبع اصلی نور در خانه محسوب می شود. در اینگونه موارد اینکه میزان نوردهی لوستر انتخاب شده به چه
میزان است خیلی اهمیت ندارد و در نتیجه شما کاملا مطابق سلیقه می توانید به انتخاب لوستر بپردازید؛ اما اگر از لوستر هم به عنوان زینت و هم به عنوان وسیله روشنایی استفاده می
کنید، اینکه چه میزان نور تامین می کند، و اینکه چند لامپ دارد و میزان مصرف لامپ ها چه میزان است و ... بسیار حائز اهمیت خواهد بود. پس پیش از هر چیز، مشخص کنید که هدف اصلی از خرید لوستر چیست؟!

2-لوستر را برای چه فضایی میخواهید استفاده نمایید.

لوستر را برای چه فضایی در نظر گرفته ایدلوستر را برای فضای نشیمن و پذیرایی می خواهید یا آشپرخانه و اتاق خواب یا اتاق خواب کودک یا راهرو و یا ...؟
اینکه مکان مورد استفاده لوستر کجاست بر انتخاب شما تاثیر به سزایی دارد. مثلا استفاده از لوستر های حبابی در اتاق نشیمن و پذیرایی اصلا توصیه نمی شود. اما همین لوسترها در
فضای حال، اتاق خواب و آشپزخانه بسیار مناسب هستند. لوسترهایی که از چوب در طراحی آنها استفاده شده، همخوانی بسیار خوبی با فضای آشپرخانه یا اتاق خواب خواهند داشت؛ چرا
که در هر دوی این فضاها به میزان زیادی چوب مصرف شده و هارمونی لازم بین فضا و لوستر صورت می گیرد. معمولا در فضای نشیمن و پذیرایی لوسترهای حجیم و سنگین و در سایر فضاها لوسترهای کم حجم و سبک مورد استفاده قرار می گیرد.
همانطور که لوسترهای پخش کننده نور در اتاق نشمین زیبایی و شکوه دارد، استفاده از آن در اتاق خواب نامناسب است. در اتاق خواب باید سعی کنید لوسترهایی انتخاب شود که نور آن
رو به بالاست و نور کاملا به ملایمت به محیط خواب شما تابانده می شود؛ در آشپزخانه نورها باید رو به پایین باشند تا بیشترین نور به فضا برسد تا کار با دقت و ایمنی صورت بپذیرد.
برای موارد تخصصی تر حتما با مشاورین ما مشورت کنید.

3-اگر هدف روشنایی هست لوستر باید چه فضایی را روشن نماید

لوستر چه فضایی را باید روشن کند اغلب این سوال پرسیده می شود که مثلا برای یک فضای 20 متر مربع با ارتفاع حدود 2 و نیم متر چه لوستری مناسب است؟ چیزی که باید اشاره کنیم این است که یک جواب قاطع بر اساس یک فرمول مشخص وجود ندارد. برای تعیین اینکه برای یک فضا احتیاج به چند لوستر با چه تعداد شاخه دارد دو فاکتور مهم باید لحاظ شود!
اول حجم لوستر انتخابی و دوم میزان نوردهی لوستر با توجه به هدف از خرید لوستر.
اینکه حجم لوستر انتخابی ما چقدر است و چقدر تناسب با محیطی که قرار است لوستر در آن قرار گیرد دارد بسیار مهم است. حتی به فرض اینکه لوستر نور کافی تامین می کند، اگر یک لوستر کوچک را برای فضای بزرگ و بالعکس یک لوستر خیلی حجیم را برای یک فضای کوچک در نظر بگیریم، تعادل محیط را برهم زده و هارمونی را از بین می برد. پس بسیار مهم است
که لوستر ما و فضای ما از نظر حجم با هم همخوان باشند. همینطور تعداد لوسترها نیز باید همخوانی داشته باشد. در صورتیکه در سقف محیطی که می خواهیم لوستر بیاویزیم مثلا سه محل برای لوستر در نظر گرفته شده باشد، باید حتما هر سه قسمت به لوستر مجهز شود تا زیبایی خود را حفظ کند. حال با توجه به گستردگی فضا می توانیم یک لوستر اصلی و حجیم و دو لوستر کوچک تر برای آنجا در نظر بگیریم.
میزان نوردهی نیز برای فضای مورد نظر بسیار اهمیت دارد. در صورتیکه لوستر تنها نور موجود در محیط باشد، باید حتما توجه کنیم که تعداد شاخه ها بیشتر باشد و نور بدون واسطه باشد (مثلا شید و یا حباب نور لوستر را کم نکند). در نتیجه لوستر های شید دار برای محیط هایی مناسب هستند که نور مخفی و یا نور پشتیبان برای نوردهی کافی به محیط وجود دارد.

4-سبک لوستر مورد نظر را انتخاب نمایید رضایت مندی شما از محیطی که در ان زندگی میکنید و یا فعالیت تجاری انجام  می دهید مهم هست .

یکی از مهمترین نکاتی که بایستی در انتخاب لوستر در نظر بگیرید این هست که صلیقه شخصی شما هم مهم می باشد چرا که اعتقاد ما این است که زیبایی واژه نسبی هست با رعایت کردن تمام موارد بازهم این شما هستید که با توجه به شرایطی درونی منزل بایستی تصمیم نهایی را بگیرید.
همچنان که به هنگام انتخاب لوازم دکوراسیونی هماهنگی آنها به لحاظ مدل و سبک را در نظر می گیرید در تهیه لوستر نیز این مهم را مورد توجه قرار دهید به عنوان مثال در یک فضای  البته مشاورین فروشگاه مرکزی لوستر شمس همیشه جهت هرگونه مشاوره در خدمت شما هستند.

5- مبلغی که می خواهید برای لوستر هزینه نمایید .
این مورد یکی از مهمترین مواردی هست که افراد مختلف درگیر ان می باشد. با توجه به تنوع قیمت به جهت جنس و تعداد شاخه و بسیاری از معیارهای دیگه معمولا شما باید مبلغی را که میخواهید هزینه نمایید جهت خرید لوستر از قبل در نظر بگیرین جهت مشاهده لیست قیمت لوسترها میتوانید با انتخاب نوع لوستر از جدول زیر قیمت ها را به صورت انلاین مشاهده نمایید  6-مساحت سقف مکانی که قرار هست لوستر در آن نصب و قرار داده شود.
در یک معماری معمولی وسعت سقف و کف یک فضا یکسان است ولی از آنجایی که این روزها کاربرد سقف های کاذب در حاشیه سقف اصلی بسیار رایج شده است، در واقع مقداری از مساحت اصلی کاسته شده و در نتیجه هنگام خرید لوستر می بایست همان میزان باقی مانده را به عنوان اندازه موجود ملاک قرار دهید.

7-اگر هدف از خرید لوستر روشنایی نیست ایا سیستم روشنایی تعبیه شده است.

اغلب فضاها علاوه بر لوستر دارای منابع نورزای دیگری همچون آباژور، چراغ های دیوارکوب و در معماری امروزی هالوژن های واقع در سقف های کاذب یا اصلی هستند که آنها نیز نقش نورپردازی محیط را برعهده دارند لذا در چنین شرایطی پیش از هرگونه اقدام جهت انتخاب لوستر و احیاناً دیوارکوب های آن بقیه منابع نورزای موجود و یا حتی الامکان کاربرد منابع نورزای دیگر را در نظر بگیرید.
لازم به ذکر است هرچه در فضا از منابع نورزای متعددی استفاده شود، هم زیباتر خواهد بود و هم کاربردهای گوناگونی را می توان از آن فضا دریافت کرد به شرط آنکه انتخابی مناسب و صحیح انجام پذیرد.
▪ نکته در خانه هایی که بر روی سقف های کاذب حاشیه و حتی بر روی سقف کاذب میان سقف اصلی، چراغ های هالوژن و یا مانند آن تعبیه شده است، لوستر تنها جنبه زیبایی داشته و بیش از میزان نوردهی به موارد ظاهری آن از جمله ابعاد، مدل، فرم و غیره نیز توجه کنید.
▪ نکته امروزه ساخت فرم ها و شکل های هندسی در قالب سقف کاذب در میان سقف اصلی به همراه تعداد زیادی چراغ های هالوژن بر روی آنها بسیار رایج شده است. غافل از آنکه این قبیل سقف ها هم باعث شلوغ شدن فضا شده و هم ارتفاع ظاهری سقف اصلی را کاهش می دهد. حال در نظر بگیرید اگر در میان این سفینه های گچی لوستری با ابعاد بزرگ و چندشاخه نیز آویخته شود، چه نتیجه ای حاصل خواهد شد. برای چنین موقعیتی لوسترهای ظریف سقفی بهترین انتخاب محسوب می شوند.

8-ارتفاع سقفی که لوستر در ان نصب می شود.
ارتفاع سقف یکی از تعیین کننده ترین عوامل در انتخاب لوستر است. هنگامی که سقف محیط مورد نظر شما از حد معمول خیلی کوتاه تر باشد شما نمی توانید از لوسترهای آویز به خصوص از نوع آویز کریستال دار استفاده کنید زیرا امکان برخورد سر افراد با آن به هنگام رفت و آمد وجود مگر آنکه محل آویختن لوستر به گونه ای باشد که یا در بالای میز پذیرایی و یا ناهارخوری قرار گیرد ولی به طور کلی در شرایط عادی برای سقف های کوتاه بهترین انتخاب لوسترهای به اصطلاح سقفی است.

9-با توجه به جمیع شرایط ابعاد لوستر در نظر گرفته شود.
 علاوه بر موضوع نورپردازی، تعداد شاخه ها و میزان وات لامپ های مورد استفاده در لوستر، حفظ تناسب ابعاد آن با فضا نیز از جمله ضروریات است بنابراین برای فضای کم وسعت، لوستری انتخاب نکنید که اگر چه کم شاخه است ولی از ابعاد بزرگی برخوردار باشد زیرا فضایی نازیبا را ایجاد می کند.

10-نحوه نورپردازی لوستر به چه شکلی باشد.
نورپردازی توسط لوستر به طور کلی چه آویز و چه سقفی با توجه به طرز قرارگرفتن شاخه ها و در نتیجه لامپ، به سه فرم اصلی سربالا، سر پایین و خوابیده تقسیم می شوند. در مدل سربالا نور به طرف بالا انتشار یافته و در نتیجه سقف هم روشن می شود ولی در مدل سر پایین از آنجا که شاخه ها و در نتیجه لامپ ها، به سمت پایین قرار دارند نور حاصل در بخش پایانی اتاق بیشتر بوده و سقف تاریک تر خواهد بود و در مدل سوم شاخه ها به موازات سقف و به صورت خوابیده بوده و معمولاً این فرم در قالب لوسترهای غیرآویز و به اصطلاح سقفی وجود دارند. نورپردازی در این نوع لوستر ابتدا به طرفین یعنی دیوارها صورت می گیرد.

▪ نکته: علاوه بر مدل های یاد شده در فوق، حباب دار بودن و یا نبودن نیز در نور حاصل از هریک از مدل ها تاثیرگذار است.

11-خرید لوستر از فروشگاه های معتبر و دارای مشاوره برای قبل خرید.
با توجه به وجود انواع محصولات تقلبی در بازار اطمینان از فروشگاهی که درخواست خرید را از ان انجام میدهید بسیار مهم می باشد . مجموعه ی لوستر شمس با مدیریت میر مهدی رضایی فعالیت خود را از سال 1385 آغاز کرد. این مجموعه با توکل بر خدواند یکتا و پشتکار زیاد و کیفیت بالا و در نهایت جلب رضایت مشتری موفق شد در مدت زمان نسبتا کوتاهی به بزرگترین و معتبرترین وارد کننده و پخش کننده انواع لوستر در سطح کشور تبدیل شود. هم اکنون با فراهم کردن این فروشگاه اینترنتی خرسندیم که می توانیم محصولات خود را بدون واسطه و با حداقل سود به شما عزیزان عرضه کنیم. در این فروشگاه شما میتوانید با مشاهده عکس محصولات و مشاوره با کارشناسان ما، با در نظر گرفتن بودجه و نوع دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار و تجارت خود، زیباترین و مناسبترین لوستر را با امنترین روش های پرداخت الکترونیکی خریداری بفرمایید. پس از خرید و صدور رسید الکترونیکی، مشاورین ما با شما تماس می گیرند تا هماهنگی های لازمه جهت ارسال و نصب سفارشات را به عمل آورند. هدف و شعار همیشگی ما جلب اعتماد و رضایت شما عزیزان می باشد.در پایان ضمن تشکر و قدردانی از شما بازدید کننده گرامی انواع دسته بندی لوسترهای فروشگاه مرکزی لوستر شمس را ارایه می نماییم  .


:: سایر مقالات ما را بخوانید قطعا در انتخاب و خرید لوستر به شماکمک خواهد کرد


Copyright © lustreshams.com 2016
امروز : 350 دیروز : 638 کل : 383312