تخفیف تابستانی


از تاریخچه لوستر بیشتر بداینم


لوستر یک ابزار روشنایی تزئینی می باشد که معمولا بصورت آویز از سقف نصب می شود. لوسترهای دارای قطعات کریستالی روشنی فراوانی را به اتاق های ما می بخشند.
واژه لوستر برای اولین بار در سال 1736 وارد زبان انگلیسی شد که این واژه از ترجمه فرانسوی کلمه لوستر chandelier به عاریه گرفته شده بود و با افزایش کاربرد این وسیله تزیینی روشنایی جای خود را در زبان انگلیسی باز کرد.
اولین لوستر شمع توسط ثروتمندان در زمان قرون وسطی مورد استفاده قرار گرفت، این نوع از لوستر قابلیت جا به جا شدن در اتاق های مختلف را داشت.
از قرن 15، فرم های پیچیده تر از لوستر، بر اساس طرح های حلقه یا تاج ها، ویژگی های تزئینی محبوب در کاخ ها و خانه های اشراف، روحانیون و بازرگانان شد. هزینه های بالای ساخت این طرح ها لوستر را به نمادی از تجمل و لوکس گرایی تبدیل کرد.

در اوایل قرن 18، نصب لوستر های پر پیچ و تاب ساخته شده از آلیاژهای مس، برنز و طلا همراه با شمع های فراوان در عمارت های تجار و بازرگانان به شدت افزایش یافت.
در این دوره، نقوش نئوکلاسیک کار شده در شاخه و بدنه لوسترهای فلزی و همچنین چوبی رواج یافت.
لوستر های ساخته شده در این سبک که دارای ترکیب خطوط تمیز، ابعاد مناسب اجزا مختلف لوستر و موجودات اساطیری بود نیز به شدت در زیبایی شناسی یونان و روم باستان تاثیرگذار بوده است.
تحولات صورت گرفته در تولید شیشه موجب تولید ارزان تر لوسترهایی از ترکیب سرب و کریستال شد که قدرت پخش و پراکنش نور از خواصی بود که به سرعت آن را محبوب ساخت، که منجر به افزایش چشمگیر تولید لوسترهای کریستالی شد.

در طول قرن 18 لوسترهای کریستالی توسط شیشه سازان Bohemiensو  Venetian که ازاستادان این فن به شمار می آمدند ساخته شد. سبک غیرمتعارف  Bohemian در سراسر اروپا تا حد زیادی موفق بود و علت اصلی آن انکسار جذاب و دیدنی نور حاصل از سطوح چندگوش و اریب کریستال بود.
امروزه بزرگترین لوستر کریستال بوهمیا که هدیه ای از طرف ملکه ویکتوریا به دولت ترکیه بوده است در کاخ دلماباخچه در استانبول خودنمایی می کند.این لوستر داری 750 لامپ بوده که وزنی معادل 4.5 تن دارد!
این کاخ بزرگترین مجموعه ی دنیا از لوسترهای کریستال بوهمیا و باکارا را در خود جای داده است


:: سایر مقالات ما را بخوانید قطعا در انتخاب و خرید لوستر به شماکمک خواهد کرد


Copyright © lustreshams.com 2016
امروز : 349 دیروز : 638 کل : 383311