تخفیف تابستانی


لوستر و7 نکته از نکات اساسی و فوق مهم در انتخاب و نصب لوسترهای جدید


اگر اندکی به گذشه برگردیم متوجه خواهیم شده حدود 10 تا 15 سال قبل وقتی صحبت از لوستر میشد یاد خانه های ویلایی مساجد هتلها ورستوران ها ... می افتادیم. وقتی منازل دوستان  و اشنایان خاص و ثروتمند خود میرفتیم چشم از لوسترهای آویز با کریستالی بلورین برنمیداشتیم. لوستر سالهای نچندان دور قبل نمادی از لوکس و ثروت بود اما این روها دیگر همگیر شده است از خانه های سنتی  ومدرن امروزی گرفته تا اپارتمان ها 40 و 50 متر دیگر کمتر خانه ایی هست که چه برای زیبایی و چه برای روشنایی حداقل از یک دو لوستر استفاده نکرده باشید. باتوجه به این موضوع در این مقاله تصمیم گرفتیم 7 نکته بسیار مهم از قبل خروج از خانه برای خرید لوستر تا هنگام نصب لوستر را برای شما توضیح دهیم.

 

7 نکته و گام اساسی بسیار مهم در انتخاب و مراحل نصب لوستر را عبارتند از 1- کدام اتاق نیاز به لوستر دارد؟ 2- سقف شما کوتاه است یا بلند؟ 3- خانه شما سنتی است یا مدرن؟ 4- آیا می‌خواهید روی میز ناهارخوری لوستر آویزان کنید؟ 5- برای اتاق خواب لوستر می‌خواهید؟ 6- چگونه یک لوستر را نصب کنیم؟ 7- مراحل نصب لوستر

حال در ادامه تک تک گام های فوفق را توضیح خواهیم داد و امیدوار هستیم بتوانیم کمکی در خرید لوستر برای شما بازدید کننده گرامی داشته باشیم. توصیه میکنیم در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه خرید و یا نصب لوستر داشتید حتما با شماره  09355801391  تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید. همچنین شما میتوانید در صورتی که لوستر مورد نظر شما درمیان لوسترهای ما وجود دارد نصبت به خرید آن اقدام نمایید. لوستر شمس اولین و بزرگترین تهیه کننده و تولید کننده لوستر در ایران و خاورمیانه می باشد. قیمت بسیار مناسب به جهت تولید و واردات بدون واسطه از مشخصه های اصلی فروشگاه اینترنتی لوستر شمس می باشد.

 

1-کدام یک از اتاق یا اتاقهای شما نیاز به لوستر دارد؟

از آنجایی که هر فضایی میزان مشخصی از نور را نیاز دارد، آویختن لوسترهایی با شاخه‌های متعدد و در نتیجه لامپ‌های زیادتر از آن مقدار مورد نیاز نه تنها غیرضروری بلکه مازاد است بنابراین مجبور خواهید بود لامپ برخی از شاخه‌ها را خاموش کنید که این موضوع از زیبایی لوستر شما می‌کاهد. بهتر است برای اتا‌ق‌های کوچک‌تر لوستر‌هایی با شاخه‌های کمتر را انتخاب کنید. تعیین محل نصب لوستر نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا انتخاب محل نامناسب می‌تواند نه تنها ترکیب اتاق را به هم بزند بلکه باعث شود زیبایی و ارزش لوستر نیز به چشم نیاید. اگر لوستر را در اتاق پذیرایی و برای روشن کردن مبلمان استیل به کار می‌برید، اطمینان حاصل کنید که شعاع‌های نور حاصل از آن تمام قطعات مبلمان را در برگرفته و به یک میزان روشن کند.

2-سقف مکانی که میخواهید لوستر نصب نمایید آیا کواه می باشد یا بلند؟

برای اتاق‌هایی که د‌ارای سقف کوتاه هستند‌ حتی‌الامکان از نصب لوستر و چراغ‌های آویزی خود‌د‌اری کنید‌ چون این گونه چراغ‌ها سقف را کوتاه‌تر نشان می‌د‌هند‌ اما اگر تمایل به نصب لوستر دارید بهتر است از لوستر‌های سقفی استفاده کنید.

3-آیا خانه شما سنتی هست یا خیر؟

همچنان که به هنگام انتخاب لوازم دکوراسیون هماهنگی آنها به لحاظ مدل و سبک را در نظر می‌گیرید در هنگام خرید لوستر نیز این موضوع را باید مورد توجه قرار دهید. به عنوان مثال در یک فضای کاملا مدرن، آویختن لوستری با آویزهای کریستالی کاری نامناسب بوده و به لحاظ دکوراسیونی محیطی ناهماهنگ را سبب می‌شود.

4-آیا تصمیم گرفته اید روی میز نهاری خوری لوستر نصب نمایید؟

زمانی که قصد دارید لوستری را بالای یک میز ناهارخوری نصب کنید، سعی کنید ارتفاع آن را آن‌قدر پایین بیاورید که تمام ظروف روی میز و نیز غذاهای چیده شده روی آن را به طور کامل روشن کند. بهتر است لوستر از سطح زمین بین 200 تا 220 سانتی‌متر - بسته به ارتفاع سقف - فاصله داشته باشد. اندازه لوستر باید حدود 50 تا 80 سانتی‌متر از عرض میز کوچک‌تر باشد تا بتواند نور را به درستی روی میز پخش کند و تقریبا فاصله میز از لوستر باید حدودا 80 سانتی‌متر باشد.

5-آیا میخواهید برای اتاق خواب لوستر نصب نمایید؟

استفاده از نور مستقیم و آویزان از سقف مانند لوستر چون باعث خیرگی چشم و آزار آن هنگام دراز کشیدن روی تخت می‌شود برای اتاق خواب مناسب نیست. توصیه می‌کنیم برای این اتاق‌ها صرفا از نورهای گرم و چراغ‌‌هایی با امکان تغییر شدت نور استفاده کنید. دیوارکوب‌ها و لامپ‌های‌ هالوژن برای این محیط‌ها مناسب‌اند.

6-لوستر خریدام چگونه آن را نصب نمایم؟

پیش از هر چیز لازم است یاد آوری کنیم که نصب لوستر کار آسانی نبوده و باید در این زمینه از یک کارشناس کمک بگیرید و به یاد داشته باشید که صرف‌نظر از شکل و نوع و اندازه لوستر قبل از هر اقدامی ‌باید نسبت به قدرت اتصالات برق اتاق در رابطه با تأمین روشنایی چراغ‌های متعدد لوستر اطمینان به عمل آید. دانستن این نکته نیز بسیار مهم است که کابل آویزان از سقف باید آن اندازه استحکام داشته باشد که بدون اینکه بریده شود و یا از سقف جدا شود تاب تحمل وزن لوستر را داشته باشد.

7-مراحل نصب لوستر را نام ببرید؟

کارشناسان برای نصب لوستر این مراحل را اجرا می‌کنند:

▪ قطع جریان برق
▪ برداشتن پوشش دو شاخه
▪ بازکردن مهره‌های سیمی
▪ اندازه‌گیری ولتاژ سیم‌ها
▪ حذف تجهیزات قدیمی
▪ جایگزینی دو شاخه‌ قدیمی در صورت لزوم
▪ اتصال سیم‌های باقی
▪ ایمن‌سازی تجهیزات جدید در محل

در پایات ضمن تشکر و قدردانی از شما همکار و بازدید کننده گرامی امیدوارم این مقالع برای شما مفید واقع شده باشد.

بار دیگر توصیه میکنیم حتما گشت و گزاری درمیان فروشگاه اینترنتی ما بزنید قطعا لذت خواهید برد.


:: سایر مقالات ما را بخوانید قطعا در انتخاب و خرید لوستر به شماکمک خواهد کرد


Copyright © lustreshams.com 2016
امروز : 348 دیروز : 638 کل : 383310