تخفیف تابستانی


نکات مهم رابطه نورپردازی و لوستر چیدمان منزل و اندازه لوستر


در این مقاله تصمیم داریم در مورد نقش نورپردازی در طراحی دکوراسین داخلی صحبت نماییم. اصولا لوسترها و نورپردازی ها به تنهای قادر هستند زینت بخش فضای منزل شما از جمله پذیرایی باشند. شاید یک از مهمترین نکاتی که باید در این زمینه به آن توجه کرد در مورد طراحی و نورپردازی محیط موردنظر و شناخت انواع نورپردازی و المان های نوری است. استفاده از لوستر در پدیرایی و اتاق خواب می تواند بسیار دلنشین و ارامش بخش باشد.

لوسترها یکی از المان هایی هستند که در فضای نشیمن و پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرند و نقش لوستر در نورپردازی داخلی غیر قابل انکار است. در انتخاب لوستر ابتدا باید به چیدمان منزل و اندازه لوستر مورد نیاز در هر فضا توجه کرد. در فضاهای بزرگ می بایست از لوسترهای چند شاخه استفاده شود تا روشنایی کافی را بتوان ایجاد کرد، اما در فضاهای کوچک می توان از لوسترهای تک شاخه استفاده کرد.

در مورد نوع لوستر حتی مدل جایگذاری لامپ (رو به بالا و یا رو به پایین) در انتخاب مناسب مؤثر است. لوسترهایی که لامپ آنها رو به پایین است نور بیشتری را در فضای مورد نظر منتشر می کند.

در فضاهای جدید امروزی لوستر ها بیشتر نقش المان های لوکس دکوراتیو را بازی می کنند و در کنار نور لامپ های هالوژن و نورهای موضعی زیبایی مناسبی را به فضا می بخشند. در این حالت می توان از لوسترهای ظریف کریستالی استفاده نمود، و با استفاده از ترکیب رنگ های مختلف محیطی شاعرانه ساخت.

لوسترها عمدتاً نورِ منتشر در سرتاسر محیط اطراف ایجاد می کنند. بنابر این جهت برجسته سازی المان هایی خاص در محیط داخلی منزل می بایست از نور های موضعی در قالب لامپ های هالوژن استفاده نمود.

در نهایت آن که معماری، چیزی نیست جز بازی خیره کننده مجموعه ای از اجسام در زیر نورهای مختلف!


:: سایر مقالات ما را بخوانید قطعا در انتخاب و خرید لوستر به شماکمک خواهد کرد


Copyright © lustreshams.com 2016
امروز : 350 دیروز : 638 کل : 383312